Gwiazdy

Drugi zawód Bryana Adamsa, o którym nie miałyście pojęcia

Będziecie zaskoczone!

03czerwca2019
Drugi zawód Bryana Adamsa, o którym nie miałyście pojęcia fot. materiały prasowe

Pomimo tego, że daje koncerty w wypełnionych po brzegi stadionach, Bryan Adams wciąż stroni od celebryckiej wrzawy. Być może mało kto z was wie, że Kanadyjczyk jest jednym z bardzo nielicznych przykładów artystów, którzy osiągnęli międzynarodowy sukces w dwóch różnych artystycznych dziedzinach. Otóż, Adams jest bardzo utalentowanym fotografem!

Fotograf gwiazd

Adams już jako wielka muzyczna gwiazda o ugruntowanej pozycji, zasłynął w latach 90-tych jako świetny fotograf. Jego zdjęcia ukazywały się w takich magazynach, jak amerykański „Harper’s Bazaar”, czy brytyjski „Esquire”. Najsłynniejszą częścią fotograficznego dorobku Adamsa stały się fotografie gwiazd, artystów i celebrytów. Wielu z nich wpuszczało go do swojego prywatnego świata lub odsłaniało swoje bardziej osobiste oblicze.

Owocami takich sesji były zawsze wyjątkowo udane, intymne zdjęcia. Weźmy na przykład słynną fotografię Królowej Elbiżety II, na której siedzi ona na ławeczce i uśmiecha się pogodnie, ale w równej mierze tajemniczo (wręcz w Mona Lisowski sposób!). Adams w jednym z wywiadów zdradził tajemnice tego uśmiechu – żeby wywołać go na twarzy Królowej, wystarczyło zgodzić się na zachowanie w kadrze kaloszy, które widoczne są po lewej stronie fotografii!

Kanadyjski artysta potrafił sprawić, że gwiazdy (równie wielkiego formatu, co on sam) czuły się przy nim niesamowicie swobodnie. Owocem tej zdolności są wyjątkowe zdjęcia takich ludzi, jak m.in.: Morrissey, Ben Kingsley, Amy Winehouse, Michael Jackson, Louise Bourgeois, Lindsay Lohan i Judi Dench.

Reklama

Przepiękne duety

Adams jest muzykiem, który nigdy nie był zazdrosny o miejsce i czas na scenie. I to okazało się jego siłą. Bardzo ważnym punktem jego kariery był występ z Tiną Turner w 1985 roku w Brimingham. Niewątpliwie był to punkt, który dodał mu rozpędu na europejskim rynku i był ważnym elementem promocji kultowego dzisiaj albumu – „Reckless”. Pochodzące z tego albumu hity, takie jak „Heaven” czy „Summer of ‘69”, zna chyba każdy fan rocka. W późniejszych latach Adams kontynuował granie z innymi artystami. Wystąpił u boku m.in. zespołu Bon Jovi, Eltona Johna, czy The Who.

Powrót do Polski

Bryan już w tym roku powróci do naszego kraju z dwoma koncertami: 21. Czerwca wystąpi w Ergo Arenie w Gdańsku, natomiast 22. czerwca – w Hali Orbita we Wrocławiu. Jego poprzedni koncert nad Wisłą został fantastycznie odebrany przez polskich fanów i możemy spodziewać się, że w tym roku atmosfera będzie tak samo gorąca!

 

 

Bilety na koncerty Bryana Adamsa kupicie na eventim.pl i w wybranych salonach Empik.

 

Materiał promocyjny

 

Polecamy również

Skomentuj