Gwiazdy

Powstanie kontynuacja “Seksu w Wielkim Mieście”!

Przeczytaj szczegóły

Paula Konieczny

29marca2019
Powstanie kontynuacja “Seksu w Wielkim Mieście”! fot. Getty Images

Od premiery kultowego serialu minęło już 21 lat. Teraz nareszcie doczekamy się jego kontynuacji!

“Is There Still Sex In The City?” to tytuł nowej powieści Candice Bushnell, autorki felietonów, które stały się inspiracją hitowej produkcji. Mimo że powieść nie została jeszcze wydana, trwają już pracę nad jej serialową ekranizacją.

Prawo do ekranizacji wykupiło Paramount TV, a Bushnell zostanie jej producentem wykonawczym. Wiadomo też, że pisarka pracuje nad scenariuszem do pilotowego odcinka.

Reklama

„Oryginalny „Seks w wielkim mieście” był kamieniem milowym dla całego pokolenia kobiet, w tym dla mnie” – powiedziała Nicole Clemens, szefowa Paramount TV. 

Kultowy serial doczekał się sześciu sezonów i dwóch filmów. A Carrie, Miranda, Charlotte i Samantha stały się inspiracją dla kobiet na całym świecie.

“Is There Still Sex In The City” skupi się na dobrze znanych nam z „Seksu Wielkim Mieście” tematach – seksie, rozwodach, romansach i przyjaźni. Tym razem jednak, zostaną one przedstawione z perspektywy dojrzałych kobiet po 50.

„Nie zawsze tak było. Dawniej pięćdziesiątka oznaczała początek emerytury – mniej pracy, więcej czasu dla przyjaciół i spełniania pasji. W skrócie, ludzie po pięćdziesiątce nie mieli robić niczego innego poza starzeniem się. Nie chodzili na siłownię, nie zakładali nowych biznesów, nie uprawiali seksu z nieznajomymi, a tym bardziej nie zaczynali swojego życia od nowa. Ale właśnie w ten sposób wygląda życie wielu współczesnych pięćdziesięciolatek i jestem zachwycona, że mogę przedstawić ich bogatą rzeczywistość w książce i na ekranie” - mówi Bushnell.

„Jesteśmy zachwyceni możliwością kontynuowania tego dialogu z rzadko przedstawianego punktu widzenia kobiet po pięćdziesiątce. Na pytanie zawarte w tytule odpowiemy: tak, jest więcej seksu w wielkim mieście!” - dodaje Clemens z Paramount TV.

Premiera powieści przewidziana jest na 6 sierpnia tego roku. Nie znane są jeszcze szczegóły dotyczące serialu. Producenci zapowiadają jednak zupełnie nową obsadę.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj