Gwiazdy

Marcin Dorociński szokuje w nowej kampanii WWF

Aktor w spocie brutalnie niszczy mieszkanie i każdą rzecz jaka stanie na jego drodze.

Paula Konieczny

05marca2019
Marcin Dorociński szokuje w nowej kampanii WWF fot. www.instagram.com/marcindorocinski/

W ten dosadny sposób uzmysławia nam, że to samo robi każdy z nasz – niszcząc Planetę, niszczymy nasz dom.

W ubiegły czwartek Marcin Dorociński opublikował w swoich mediach społecznościowych krótkie video zdewastowanego mieszkania. Załamany pytał – kto mógł zrobić coś takiego?

Film wywołał duże poruszenie wśród fanów aktora. Przekonani, że został ofiarą wandali nie potrafili ukryć swojego wzburzenia, oferowali pomoc i przeklinali sprawców. Chcieli nawet zorganizować zbiórkę pieniężną. Video odbiło się echem także w mediach – wszyscy mówili o nieszczęściu jakie spotkało lubianego aktora.

Reklama

Jak się okazało w piątek, zdewastowany pokój z video Dorocińskiego to plan zdjęciowy nowego spotu WWF.

Na filmie widzimy aktora, dewastującego mieszkanie – niszczącego dosłownie wszystko, co stanęło na jego drodze. W brutalny i dosadny sposób uświadamia nam, że to samo robi każdy z nas, codziennie. Niszczymy nasz wspólny dom - Ziemię.

„Jako twórcy kampanii, chcieliśmy wywołać w ludziach refleksję, zmusić do myślenia i zastanowienia się - co MY możemy zrobić dla planety, abyśmy mogli spokojnie i bezpiecznie na niej żyć” - pisze aktor na swoim facebooku.

Spot jest częścią kampanii WWF „Godzina dla Ziemi”. Co roku biorą w niej udział miliony osób na całym świecie. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem #nieniszczedomu, do którego właśnie nawiązuje spot z Dorocińskim. Jeśli chcecie pokazać jak dbacie o przyrodę, oznaczajcie swoje zdjęcie właśnie tym hashtagiem.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Za stworzenie kampanii Godzina dla Ziemi WWF 2019, odpowiada agencja Walk Digital. Obsada: Marcin Dorociński Reżyseria: Paweł Maślona Zdjęcia: Michał Sobociński Scenografia: Jagna Dobesz Kostiumy: Anna Szcześniak Charakteryzacja: Janusz Kaleja Fotografie: Szymon Szcześniak Produkcja: Szut Szut Studio Specjalne podziękowania dla: Domu postprodukcyjnego: Badi Badi Wypożyczalni sprzętu filmowego: Panavision Polska Wypożyczalni sprzętu filmowego: The Out Of Frame Piotr Karniewicz Koordynatorowi kaskaderów: Stunt Service Kaskaderzy Filmowi Obsługi planów filmowych: Euro Film Seba Opieki medycznej: „E - Team” Wojciech Okniński Bazy lokacji: La Photo Production Irmina Konefał Pirotechnika: Tomasza Bykowskiego Studia dźwiękowego: Beat Shop Studio Dźwiękowe

Post udostępniony przez Marcin Dorociński (@marcindorocinski) Mar 1, 2019 o 9:44 PST

Zarówno WWF, jak i sam aktor, zaznaczyli, że w ramach idei zero waste, w filmie promującym akcję wykorzystano przedmioty, które nie nadawały się już do użytku.

W tym roku światła zgasną 30 marca o 20.30. To właśnie wtedy miliony ludzi, bez względu na granice, religie i przekonania zgaszą światła, jako symboliczny wyraz troski o Ziemię.

W ramach akcji WWF zachęca tez do podpisywania apelu do prezydenta, z którym możecie się zapoznać pod tym linkiem: https://nieniszczedomu.wwf.pl/#podpisz-apel

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj