Gwiazdy

Już jest! Polski zwiastun filmu z Robertem Pattinsonem i Agatą Buzek

Film High Life wchodzi do kin 15 marca

Katarzyna Lemanowicz

28lutego2019
Już jest! Polski zwiastun filmu z Robertem Pattinsonem i Agatą Buzek fot. Getty Images

Agata Buzek zagrała jedną z głównych ról u boku takich gwiazd jak Robert Pattinson, Juliette Binoche, Patricia Arquette. I to nie jedyny nasz rodzimy akcent w tym filmie, bo część produkcji kręcono właśnie w Polsce, w okolicach Białegostoku. Dodatkowo "High Life" został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej pokaźną kwotą. Przy produkcji pracowali również: Tomasz Naumiuk (operator), Mela Melak (scenografka) oraz Marcin Rodak (charakteryzator). Więcej szczegółów dowiesz się tu.

O czym opowiada HIGH LIFE?

Reklama

Akcja rozgrywa się w odległej galaktyce, poza naszym układem słonecznym. Monte, którego gra Robert Pattinson, wychowuje swoją córkę, Willow w całkowitej izolacji na pokładzie statku kosmicznego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ojcem stał się wbrew własnej woli  – pobrano jego spermę i użyto jej do inseminacji Boyse (Mia Goth, znana m.in. z drugiej części „Nimfomanki” Larsa Von Triera). Kiedyś byli częścią załogi eks-więźniów i skazańców, których wysłano niczym króliki doświadczalne w kosmos, aby odnaleźli czarną dziurę najbliższą Ziemi. Teraz, po latach, na pokładzie pozostał sam Monte i jego córka. "High Life" to pierwszy anglojęzyczny film francuskiej reżyserki Claire Denis („Czekolada”, „Isabelle i mężczyźni”). Wystąpiła w nim plejada gwiazd: od Roberta Pattinsona, przez Juliette Binoche, Mię Goth, André Benjamina (połowa duetu muzycznego OutKast), aż po Agatę Buzek. Muzykę skomponował Stuart A. Staples, lider zespołu Tindersticks, a jedną z piosenek śpiewa sam Robert Pattinson.

Co o filmie mówią media: The Guardian opisuje go jako: „Orgazmiczny cud w odległej galaktyce z Robertem Pattinsonem”, Los Angeles Times określił go mianem „arcydzieła”, a Berry Jenkins, reżyser „Moonlight” powiedział, że jest „Pasjonujący i stymulujący”.

 

Jesteś ciekawa kolejnego wcielenia Roberta Pattinsona i jak zagrała Agata Buzek? Wybierzesz się do kina?

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj