Gwiazdy

Królewski ślub: księżniczka Eugenia pokazała swoją dużą bliznę

Pokazała niedoskonałości i zainspirowała kobiety na całym świecie

Joanna Mroczkowska

12października2018
Królewski ślub: księżniczka Eugenia pokazała swoją dużą bliznę fot. www.instagram.com/kensingtonroyal/

Ślub księżniczki Eugenii

Wnuczka królowej Elżbiety II wyszła za mąż za Jacka Brooksbanka podczas wyjątkowo bajecznej uroczystości w katedrze św. Jerzego w windsorskim zamku. Tym samym, w którym ślub brał książę Harry i jego wybranka. Księżniczka Eugenia (córka księcia Andrzeja), wybrała na tę okazję wspaniałą suknię zaprojektowaną przez Petera Piloto i Christophera de Vosa. Do tego założyła tiarę – Grenville, która należała do jej prababci królowej matki. Suknia, jaki i cała stylizacja robią wrażenie, jednak jeszcze większe robi jej bardzo duża blizna na plecach – księżniczka wybrała taki krój sukni, by ją jeszcze bardziej podkreślić.

Reklama

 

 

28-letnia księżniczka Eugenia urodziła się ze schorzeniem kręgosłupa, zwanym skoliozą. W 2002 roku przeszła bardzo poważną operację w Royal National Orthopaedic Hospital, „Podczas operacji, która trwała 8 godzin, chirurdzy włożyli ośmiocalowe tytanowe pręty w obie strony mojego kręgosłupa i półtora calowe śruby na czubku szyi. Po 3 dniach intensywnej terapii spędziłam tydzień na oddziale i 6 dni na wózku inwalidzkim, ale potem znowu zaczęłam chodzić”, wyznała. Od tamtej pory księżniczka Eugenia angażuje się w pomoc osobom, które cierpią na skrzywienie kręgosłupa, które może prowadzić do inwalidztwa.

Swoją postawą inspiruje wiele kobiet na całym świecie. Jeszcze kilka lat temu nie wyobrażałybyśmy sobie gwiazdy, tym bardziej członkini rodu królewskiego, która w takim dniu pokazuje jakiekolwiek defekty na ciele. Księżniczka Eugenia podkreśliła tym samym, że nie można wstydzić się swojego ciała, jakiekolwiek ono by nie było.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj