Gwiazdy

Mariah Carey po raz pierwszy szczerze o swojej chorobie psychicznej!

Przez 17 lat wstydziła się o tym powiedzieć.

Anna Mierzejewska

12kwietnia2018
Mariah Carey po raz pierwszy szczerze o swojej chorobie psychicznej! fot. Getty

Mariah Carey to bez wątpienia gwiazda wielkiego formatu o mocnym, rozpoznawalnym na całym świecie, głosie. Podczas tak długoletniej kariery zdarzały się sytuacje, gdy media opisywały problemy piosenkarki - na polu rodzinnym, jak i zawodowym, a także w zakresie utrzymania wagi. Nikt jednak nie spodziewał się, ze za wieloma bolączkami tej pięknej kobiety, stoi poważna choroba. 

 

Która wokalistka zarabia najwięcej?

 

 

Mariah Carey dopiero teraz zdecydowała się opowiedzieć magazynowi "People", o jej trwającej od 17 lat walce z chorobą afektywną dwubiegunową II. Została ona zdiagnozowana u piosenkarki już w 2001 roku, jednak przez wiele lat Carey nie chciała owej opinii przyjąć do wiadomości, a przede wszystkim jej zaakceptować.

 

Reklama

Mariah, której udało się przez lata sprzedać aż 200 milionów albumów, ukrywała się ze swoją chorobą przed dziennikarzami, tabloidami i fanami. O dziwo, udawało jej się to pomimo nawracających zespołów depresyjnych i hipomaniakalnych. 

 

Na początku sądziłam, że cierpię na bezsenność. Szybko jednak okazało się, że nie o to chodziło. Ja po prostu wciąż pracowałam, pracowałam i pracowałam. Wpadałam w manię i wciąż towarzyszył mi strach, że zawiodę innych. I wtedy przychodził kolejny epizod - depresyjny. Czułam się samotna i smutna. A nawet winna, że nie jestem dość dobra - wyznała Mariah. 

 

I choć to wszystko nie było łatwe, bo proces akceptacji trwał wiele lat, Carey przyznaje, że dziś jest tam, gdzie powinna być, i że czuje się bezpiecznie. 

 

Teraz leczę się w odpowiedni dla mnie sposób, a także otaczam dobrym ludźmi. Staram się także robić to, co kocham - piszę piosenki i tworzę muzykę. Chciałam głośno opowiedzieć o swojej chorobie, aby zachęcić innych do tego samego. Czas przestać się wstydzić chorób psychicznych, bo nie są one żadnym powodem do wstydu. Naprawdę, żałuję, że nie zrozumiałam tego wcześniej.

 

Czy jesteś dla siebie dobra? Ten test powie ci prawdę

 

 

Carey kończy swój wywiad, mówiąc wprost: Choroba wcale nas nie definiuje. To dotyczy także mnie samej. A także fakt, że NIE pozwalam, by mnie kontrolowała.

 

Tak trzymać, Mariah!

 

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 7 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj