Gwiazdy

Oto najbardziej komentowane wydarzenie Złotych Globów

Niesamowita przemowa Meryl Streep - aktorzy słuchali jej z zapartym tchem

Ada Rusin

09stycznia2017
Oto najbardziej komentowane wydarzenie Złotych Globów Oto najbardziej komentowane wydarzenie Złotych Globów / Fot. Getty

Jednym z najważniejszych wydarzeń podczas tegorocznych Złotych Globów była przemowa Meryl Streep. Aktorka dostała nagrodę Cecil B. DeMille Award za całokształt twórczości. Podczas odbierania statuetki wygłosiła przemowę, w której ostro skrytykowała Donalda Trumpa i jego politykę. Meryl podkreśliła, że Hollywood tworzą ludzie z różnych krajów i stanów, z różnych rodzin i z różnym wykształceniem.

 

- Hollywood jest pełne uchodźców i cudzoziemców. Jeśli wyrzucimy ich wszystkich, nie będziemy mieli nic do oglądania poza futbolem i sztukami walk. A te nie mają nic wspólnego ze sztuką.

 

 

Jej słowa wzbudziły ogromny aplauz zgromadzonych na widowni aktorów.

Meryl dodała, że „Brak szacunku rodzi brak szacunku, przemoc rodzi przemoc. Gdy ktoś silny używa swojej pozycji do krzywdzenia innych ludzi, przegrywamy wszyscy”.

 

 

Meryl w swojej przemowie wspomniała również o zmarłej niedawno Carrie Fisher, odtwórczyni roli księżniczki Lei w „Gwiezdnych wojnach”. Zacytowała słynne słowa Carrie: „Take your broken heart and make it into art”. Tym prostym gestem wzruszyła mnóstwo fanów aktorki.

 

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 12 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj