Cosmoweekend

Wypad na miasto - co warto zjeść ze znajomymi?

Lato to czas, który sprzyja wyjściom na miasto. Większość z nas nie ma wówczas ochoty siedzieć w domu. Chętnie spotykamy się ze znajomymi, długi czas spędzając na spacerach i odwiedzaniu ulubionych miejsc.

27lipca2018
Wypad na miasto - co warto zjeść ze znajomymi?

Często zdarza się, że podczas takich wędrówek dopada nas głód. Pojawia się problem - każdy z nas ma swoje ulubione smaki i często trudno wypracować kompromis. Na szczęście, są propozycje, które smakują zawsze i wszędzie. Sprawdźmy więc co warto zjeść wspólnie ze znajomymi. Gwarantujemy, że każdy będzie zadowolony!

Każdy lubi co innego...

Nie da się ukryć, że nasze upodobania kulinarne są często bardzo różnorodne i odmienne. Znajomych zwykle łączy zbliżony wiek, wspólna pasja, lata przeżyć, ale nasze diety nieraz całkowicie się różnią. Zwłaszcza po 30., kiedy każdy z nas ma już własny gust oraz szereg wytycznych od lekarzy, trenerów czy dietetyków. Jedna osoba nie je mięsa, inna nie toleruje owoców morza, jeszcze inna musi unikać potraw tłustych i smażonych. W takiej sytuacji wypracowanie kompromisu co do restauracji, którą warto odwiedzić, bywa trudne, podobnie jak samo składanie zamówienia. W takiej sytuacji możemy oczywiście wyznaczać „dyżury” - jedna osoba z kręgu znajomych wybiera lokal, do którego warto się udać. Takie rozwiązanie rzadko kiedy bywa jednak satysfakcjonujące. Podobnie jak wybór restauracji o bardzo szerokim i różnorodnym menu. Jeśli znajdziemy w nim bowiem zarówno propozycje wegańskich sałatek i sushi, jak i tłustą golonkę w piwie, może okazać się, że jakość kuchni nie spełni naszych oczekiwań.

Reklama

...ale wszyscy lubią pizzę!

Na szczęście są dania, które smakują wszystkim. Jednym z tych, które cieszy się w naszym kraju niesłabnącą popularnością, jest oczywiście pizza. Nie ma w tym nic dziwnego - ten włoski specjał (choć do apenińskiego oryginału niekiedy jest mu bardzo daleko) doskonale łączy w sobie zalety zdrowego jedzenia z sycącym posiłkiem, który spełni oczekiwania nawet największych łasuchów. Co więcej, pod pojęciem „pizza” może znaleźć się tak naprawdę wszystko - od lekkich smaków z rukolą, wyłącznie wegańskich dodatków, poprzez słodki smak ananasa, aż po sycące pizze z salami, boczkiem czy mięsem typu gyros. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Zwłaszcza, jeśli istnieje możliwość zamawiania pizzy w kawałkach. Dlatego też kiedy po raz kolejny będziecie zastanawiali się na jaki przysmak wybrać się podczas letnich wypadów na miasto, pizza będzie najlepszą decyzją - niezależnie od tego, czy macie ochotę na lekką przekąskę czy też marzycie o tym, by najeść się do syta.

Czym powinna charakteryzować się dobra pizza?

Aby wspólne wyjście na pizzę było udanym wypadem, z którego wszyscy będziecie zadowoleni, warto wiedzieć, czym powinna charakteryzować się dobra pizza. Podstawą jej smaku jest oczywiście odpowiednie ciasto - nie może być ani zbyt cienkie, ani nazbyt grube i puszyste (zabije bowiem wówczas smak dodatków, przez co danie będzie mało wyraziste). Ogromne znaczenie ma również świeżość dodatków. Najlepsze pizzerie wykorzystują te, które są aktualnie dostępne na rynku - a więc sezonowe warzywa i grzyby. Od jakości dodatków zależy bowiem smak pizzy. Dodatkowym atutem pizzerii są autorskie pomysły dotyczące składników oraz szeroki wybór sosów. W tym miejscu warto również wspomnieć o tym, że pizza nie powinna mieć zbyt dużej ilości dodatków. Brzmi paradoksalnie? Tymczasem Włosi odwiedzający nasz kraj zgodnie twierdzą, że nasze pizze są „przeładowane”, co nie pozwala nam cieszyć się smakiem poszczególnych dodatków. Warto więc pamiętać, że czasem mniej oznacza więcej.

Gdzie szukać dobrego jedzenia w Kielcach?

Jeśli zdecydowaliście się wspólnie udać na pizzę, z pewnością zastanawiacie się do jakiego lokalu warto się udać, aby znaleźć jedzenie, które spełni wasze kulinarne potrzeby. W Kielcach pizzę możemy zjeść w wielu restauracjach, barach i knajpkach. Nie wszystkie są jednak w stanie zaoferować nam świeże składniki oraz doskonale przygotowane ciasto, dlatego też nie warto eksperymentować. Jednym z rozwiązań jest wcześniejsze sprawdzenie opinii jakimi cieszą się poszczególne restauracje w sieci. Dzięki temu możemy uniknąć kulinarnej pomyłki. Poza tym, pamiętajmy, że wybierając lokale posiadające tradycję i lata doświadczenia, możemy zminimalizować ryzyko otrzymania posiłku, który nie spełni naszych oczekiwań. Dobrym pomysłem jest również odwiedzanie znanych, sieciowych marek pizzerii. Są to bowiem miejsca, które muszą spełniać określone, bardzo wysokie standardy. Co więcej, w większości przypadków mają bardzo atrakcyjne i szerokie menu, z którego każdy może wybrać coś dla siebie. Doskonałym przykładem lokali oferujących dobrą pizzę w Kielcach jest Pizza Hut. Propozycje tej kultowej restauracji znajdziesz pod adresem http://restauracje.pizzahut.pl/pizza/pl/Kielce.

Podsumowując, jeśli podczas wakacyjnych wypadów zgłodniejecie - naprawdę warto wspólnie udać się na pizzę. Jest to bowiem danie, które smakuje każdemu - niezależnie od upodobań kulinarnych. Sycące, pożywne i (o ile nie przesadzicie z ilością sosu i smażonych dodatków) również zdrowe. Wyjście na pizzę to najprostszy sposób na uniknięcie sporów i kłótni dotyczących wyboru menu.

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj