Cosmoweekend

Książki, które warto przeczytać

W Święta wreszcie będziesz miała czas na czytanie. Dlatego, proponujemy ci cztery bardzo różne książki, z których każda jest godna uwagi...

03kwietnia2015
Książki, które warto przeczytać Książki, które warto przeczytać

Sophia Loren "Wczoraj, dziś, jutro. Moje życie"

Naprawdę nazywa się Sophia Scicolone i przyszła na świat 20 września 1934 w Rzymie, na specjalnym oddziale dla samotnych matek. Dzieciństwo odebrały jej szalejąca wojna i głód. Kto by pomyślał, że ta chuda dziewczynka, przezywana Wykałaczką zostanie jedną z największych gwiazd kina? Albo ikoną seksu, która w wieku 72 lat weźmie udział w sesji do Kalendarza Pirelli?

"Gdy myślę o swoim życiu i karierze, czasami sama się dziwię, że to wszystko zdarzyło się naprawdę. Może pewnego ranka zbudzę się i zrozumiem, że to był tylko sen. Oczywiście nie zawsze było łatwo. Bywało trudno. Niczego nie żałuję".

To prawdziwa opowieść o Kopciuszku, który stał się królową kina.

Wydawnictwo Literackie, cena: 44,90 zł

Mariusz Urbanek "Brzechwa nie dla dzieci"

Każda z nas pamięta "Lokomotywę" czy "Akademię Pana Kleksa", bo Jan Brzechwa kojarzy się głównie z wierszami dla dzieci. A to tylko jedna z kilku ról. Kim był? Poetą, satyrykiem, doskonałym adwokatem (specjalizował się w prawie autorskim), kuzynem Bolesława Leśmiana (Jan Brzechwa naprawdę nazywał się Jan Lesman), i... miłośnikiem kobiet. Sporo jak na jedną osobę. Mogłoby się wydawać, że ktoś, kto zajmował się poezją dziecięcą, nie prowadził zbyt bujnego życia. Nic bardziej mylnego. Jedna z przytaczanych przez Urbanka historii opowiada jak Brzechwa został zatrzymany przez Gestapo. Niemców zaniepokoiły semickie rysy poety. Ponieważ naprawdę był żydem, groziło mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Podczas przesłuchania powiedział, że jeśli chcą go rozstrzelać, to proszę bardzo, bo "kobieta, którą kocham, nie chce się ze mną połączyć, a życie bez niej nie ma dla mnie wartości". Niemcy wybuchnęli śmiechem i wypuścili poetę. Jeśli myślisz, że Brzechwa uciekł w popłochu, mylisz się. Wrócił do siedziby Gestapo, bo przypomniał sobie, że w pokoju przesłuchań zostawił torcik...

Wydawnictwo Iskry, cena: 44,90 zł

Marta Płusa "Seks i inne choroby cywilizacyjne"

Jeśli spodziewasz się historii miłosnej rodem z "50 twarzy Greya" to głęboko się zawiedziesz. Tutaj seks jest tylko seksem. Żadnych uczuć i romantycznych uniesień. Brudny, nałogowy i mechaniczny seks. I mocny język. Ale nie jest to powieść wulgarna i prostacka. To, po prostu, historia współczesnych młodych kobiet, które gdzieś się pogubiły. Jedna z bohaterek nie może uwolnić się od chorego psychicznie faceta, z kolei inna, tak bardzo poddała się propagandzie bycia idealną, że zdrowe odżywianie zamieniła w obsesję, zwaną ortoreksją

Wszystko to dzieje się w świecie mediów, pokazując, że nie jest to świat jak z kolorowych gazet i portali plotkarskich, ale pełen wyrzeczeń, upokorzeń i zawiści, który uzależnia, i w którym bardzo łatwo się zatracić.

Wydawnictwo Videograf, cena: 29,90 zł

Sharon Lechter "Myśl i bogać się dla kobiet. Jak wykorzystać potencjał własny w kreowaniu własnego sukcesu"

Pamiętasz bestseller Napoleona Hilla "Myśl i bogać się"? Nie musisz odpowiadać. Po prostu, Sharon Lechter postanowiła wykorzystać jego metodę "13 kroków" do sukcesu i przystosować ją do realiów życia współczesnej kobiety. Takiej jak ty i ja. Przedstawiła także analizę karier wielu kobiet sukcesu, w tym: Angeli Merkel, Arianne Huffington, Condolezzy Rice, Oprah Winfrey czy Marii Szarapowej.

Ponieważ czasy się zmieniły, a biznes opiera się na współpracy i partnerstwie, a nie zimnej rywalizacji, kobiety mają teraz największą w historii szansę na sukces. Na zrobienie kariery, ale także na zmienianie świata. Sharon Lechter stworzyła książkę, która udowadnia, że są na świecie kobiety, które przeszkody zamieniły w szanse i odniosły ogromny sukces. Teraz swoją wiedzą chcą podzielić się z innymi. Kto wie, może ty jesteś następna?
Wydawnictwo StudioEMKA (cena: 39 zł)

 

 

 

 

fot. materiały prasowe

Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 12 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj