Cosmoweekend

Zmierzch influencerów? Przyszedł czas na... slasherów

Blogerki, influencerki to przeżytek?

Joanna Mroczkowska

12listopada2018
Zmierzch influencerów? Przyszedł czas na... slasherów fot. www.instagram.com/olahontaz/

GWIAZDY INTERNETU 3.0

Najpierw prym wiodły gwiazdy blogosfery. Personalne wywody na temat mody, życia społecznego czy polityki były niezwykle popularne. Jednak długo nie trzeba było czekać, by przekonać się, że ludziom nie do końca chce się czytać. Wtedy blogerki (w tym przypadku lifestyle'owe) ewoluowały do miana szafiarek. Zdjęcia stylizacji i porady ogrywane zdjęciami wyparły wersję pisaną.

Reklama

Nikomu nie trzeba mówić, że po blogach przyszedł czas na social media. Jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać gwiazdy mediów społecznych – Youtuberki czy Instagramerki. Teraz robienie kariery w internecie stało się jeszcze prostsze! Wystarczą obrazy.

Gwiazdy sieci coraz częściej poszerzały swoją działalność na inne obszary życia medialnego. Dlatego określenie, szafiarka czy blogerka było stanowczo za wąską specjalizacją. Powstało zatem określenie „influencerka” – osoba, która ma wpływ na inne osoby. Osoba, która jest podziwiana i przede wszystkim naśladowana.

Długo nie było zmian w tej materii, najważniejsze influencerki w kraju dobiły miliona followersów i stały się najważniejszym elementem pomiędzy brandami, a klientami. Dziennikarze, gwiazdy, celebrytki czy znane stylistki i ludzie branży zeszły na trzeci plan. Do momentu!

KIM JEST SLASHER?

Na zachodzie coraz bardziej popularne staje się aktualnie określenie „slasher” – brzmi intrygująco? Zgadzam się kompletnie! Nazwa tego nowego „zawodu” pochodzi od ukośnika, który w języku angielskim to „slash”. A w końcu większość z nas nie wykonuje jednej profesji, prawda? Dlatego niemal każdy z nas jest slasherem lub slasherką, ty, czy ja, czy na przykład Ola lub Kasia...

Ola z wykształcenia jest socjologiem, ale na co dzień wykłada na uniwersytecie, pisze bloga i ma popularnego Instagrama, Ola: socjolog/wykładowca/bloggerka/Instagramerka. Zaś Kasia jest kosmetyczką, manikiurzystką i szkoleniowcem, czyli Kasia kosmetyczka/manikiurzystka/szkoleniowiec – SLASHERKA.

A czy ty już jesteś slasherem? ;-)

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj