Cosmoweekend

Ogromna luka w fabule “Mamma Mia” 2! Jak można było to przeoczyć?!

Film traci cały sens...

Beata Dżumaga

24lipca2018
Ogromna luka w fabule “Mamma Mia” 2! Jak można było to przeoczyć?! Fot. YouTube/Universal Pictures

“Mamma Mia” 2 wreszcie trafiła do polskich kin! Kontynuacja hitu z 2008 roku bez wątpienia będzie jednym z najchętniej oglądanych filmów tych wakacji. Nic dziwnego, bo w tej produkcji jest wszystko, co kochamy - piękne greckie krajobrazy, najlepsze piosenki z repertuaru ABBA i plejada największych gwiazd Hollywood.

 

Zobacz także: 11 ciekawostek o “Mamma Mia” 2, które MUSISZ znać!

 

Przypomnijmy, że w “Mamma Mia: Here We Go Again” głównym wątkiem jest ciąża Sophie (Amanda Seyfried), córki Donny (Meryl Streep). Młoda Sophie próbuje odnaleźć się w rzeczywistości, w której wkrótce zostanie mamą. To doskonała okazja, żeby wreszcie pokazać, jak zaczęła się cała ta historia, dlatego “Mamma Mia” 2 opowie losy młodej Donny (w tej roli Lily James). Wreszcie dowiemy się, w jaki sposób Donna poznała swoich trzech chłopaków. Być może poznamy też odpowiedź na pytanie, które dręczy nas od 10 lat, czyli który z byłych facetów Donny jest ojcem jej córki?

 

W drugiej części “Mamma Mia” poznamy też bardzo ekstrawagancką postać - matkę Donny i babcię Sophie, w którą wcieliła się sama Cher! I tu niestety dochodzimy do sedna, bo okazuje się, że ten wątek… nie ma najmniejszego sensu.

Reklama

 

UWAGA! Dalsza część artykułu może zawierać spojlery!

 

Jeśli oglądałaś pierwszą część “Mamma Mia” powinnaś pamiętać, że w jednej ze scen Donna poruszyła temat swojej matki. Kobieta przez długi czas była nieobecna w życiu Donny, a relacje między obiema kobietami były dosyć napięte. Ruby, bo tak ma na imię matka Donny, nie zjawiła się nawet na ślubie swojej wnuczki, Sophie. Jak jej nieobecność została wyjaśniona w pierwszej części filmu? Otóż faktem, że Ruby od lat… nie żyje.

 

via GIPHY

 

Wystarczy przypomnieć sobie scenę z filmu z 2008 roku, w której Donna rozmawia z przyjaciółkami. Donna, Rosie i Tanya leżą na kocach i wpatrują się w nocne niebo, gdy Donna mówi: “Ktoś tam, na górze, nieustannie mnie krytykuje. Idę o zakład, że to moja matka”. Na to Tanya odpowiada cynicznie: “Była prawdziwym promyczkiem radości”.

 

To ewidentny sygnał, że zgodnie z logiką pierwszego filmu Ruby, matka Donny, nie żyje! Jakim cudem więc pojawia się w kontynuacji “Mamma Mia”?

 

via GIPHY

 

Zauważyłaś tę lukę w fabule “Mamma Mia” 2? Naszym zdaniem to wyjątkowo grube niedopatrzenie! Co nie zmienia faktu, że i tak chętnie wybierzemy się na “Mamma Mia: Here We Go Again” do kina ;)

 


Reklama

Polecane wideo

Zobacz galerię - 6 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj