Cosmoweekend

Prezent w (prawie) dorosłe życie, czyli co kupić na trzydziestkę

Kto nie przeżył – nie uwierzy, jednak w pewnym momencie życia zdajemy sobie sprawę, że coś bezpowrotnie minęło i nic już nie będzie takie samo.

30marca2018
Prezent w (prawie) dorosłe życie, czyli co kupić na trzydziestkę

Z pozoru kolejne urodziny, jednak w wielu wymiarach przełomowe. Chyba można powiedzieć, że jeśli osiemnastka była przekroczeniem progu w dorosłość, to schody zaczynają się po trzydziestce, kiedy naprawdę zaczynamy sobie zdawać sprawę z szybko (za szybko!) mijającego czasu.

Kiedy byliśmy nastolatkami czy chodziliśmy na studia albo zaczynaliśmy pracę wydawało nam się może, że jeśli ktoś ma trzydzieści lat i więcej, to już jest nie wiadomo jak stary. Perspektywa zmienia się, kiedy sami zaczynamy się zbliżać do tego wieku albo ktoś z naszych znajomych, niedużo od nas starszych, zaprasza nas na imprezę z okazji trzydziestki. Anglicy lubią żartować w takich momentach, przepuszczając kilka miesięcy czy lat starszych przyjaciół w drzwiach ze słowami: age before beauty!, co w wolnym, choć już nie tak urzekającym tłumaczeniu na polski brzmiałoby: starsi mają pierwszeństwo! W każdym razie czas dogoni każdego z nas, a do żartów z przyjaciół dobrze czasem dołożyć małe pocieszenie w postaci prezentu. No właśnie, czy zastanawialiście się kiedyś, co można sprezentować znajomemu na trzydzieste urodziny?

 

Reklama

Prezent dla dwojga? Nic prostszego!

Z reguły zbliżająca się trzydziestka nasuwa myśli o ustatkowaniu się i założeniu rodziny. Wiele osób w ogóle przyjmuje takie założenie: do trzydziestki chcę się wyszumieć, potem zmądrzeje. Dlatego wiele osób w tym wieku zaczyna poważnie myśleć o założeniu rodziny. Jeśli któryś z waszych znajomych wszedł w związek małżeński przed trzydziestką, normalny prezent urodzinowy może nie wystarczyć. Nie bez przyczyny mówi się bowiem o „drugiej połówce”, o której również nie powinniśmy zapomnieć. W zasadzie może okazać się, że taki stan rzeczy będzie dla nas ułatwieniem: po prostu sprezentujemy coś nie dla jednej, ale dla dwóch osób. Zapomnijmy o tradycyjnych prezentach w postaci kwiatów i czekoladek, mamy w końcu do czynienia z młodymi, aktywnymi osobami, które chcą się rozwijać i spędzać razem czas, mierząc się z nowymi doświadczeniami. Wybierzmy więc coś aktywnego. Jeśli para nigdy nie latała samolotem, wykupmy dla nich lot szybowcem albo od razu lot paralotnią (a jest to możliwe na przykład tu: https://katalogmarzen.pl/pl/k/prezent-slubny). Jeśli są miłośnikami gór, sprezentujmy im podwodne przeżycia podczas nurkowania. Właśnie o to chodzi, aby być nieco przewrotnym i zapewnić znajomym nowe przeżycia. Bądźcie pewni, że będą wam za to wdzięczni!

Barman na domówce

Jednak trzydziestka wcale nie musi oznaczać fundamentalnych zmian, jak ślub i zakładanie rodziny. Niektórzy wcale nie wyhamowują z tej okazji, prowadząc dalej bogate życie towarzyskie rodem z czasów studenckich. Wszystko zależy od możliwości, charakteru, zainteresowań i podejścia do życia. Jeśli któryś z waszych znajomych, który jest duszą towarzystwa i lubi organizować imprezy zbliża się od naszej magicznej trzydziestki, zastanówcie się, czy aby nie sprezentować mu kursu barmańskiego (https://katalogmarzen.pl/pl/o/Kurs-barmanski). Poznanie wszelkich tajemnic przyrządzania różnorodnych drinków a także technik temu towarzyszących może być niezłą zabawą dla zabawowej osoby.

Dla pań – kurs makijażu

Choć nie ma reguły, że za barem musi stać mężczyzna, to na prezent dla pań można znaleźć zdecydowanie bardziej kobiece kursy. Na przykład – kurs makijażu (https://katalogmarzen.pl/pl/o/Kurs-makijazu). Czy macie koleżankę, która nie chciałaby się nauczyć, jak profesjonalnie robić make-up? Powiedzmy sobie szczerze, jest to bardzo rzadko spotykany przypadek. Co więcej, jest to umiejętność, która przydać się może nie tylko obdarowywanej osobie, bowiem skorzystać na tym mogą również jej przyjaciółki. Kilka godzin spędzonych pod okiem profesjonalnej wizażystki pozwoli odkryć tajniki nakładania makijażu w zależności od okazji, na jaką jest sporządzany. Niezależnie od wykonywanej pracy i sposobu spędzania wolnego czasu, sztuka make-up przyda się każdej pani.

Strzelanie, wspinaczka, golf

Pomysłów na prezent jest co nie miara. W zależności od stopnia nasilenia aktywności możemy szukać wśród bardziej ekstremalnych przeżyć (bungee, windsurfing, paralotnia czy choćby wspinaczka skałkowa) albo nieco spokojniejszych, jak na przykład symulator golfa, nauka gry w bilard czy kurs fotografii. Szukając złotego środka można pokusić się o wysłanie kogoś na kurs strzelecki – co prawda adrenalina jest nieco mniejsza niż podczas skoku na spadochronie, ale satysfakcja i przeżycia równie cenne. Strzelanie na strzelnicy jest ciekawe dla kogoś, kto nie trzymał zbyt często broni w swoich rękach. Dla bardziej wymagających można pokusić się na przykład o sprezentowanie weekendowego szkolenia survivalowego militarnego czy paintballa. Natomiast czego byśmy nie wybrali pamiętajmy, żeby prezent gwarantował efekt zaskoczenia. Szukajmy czegoś, z czym nasz znajomy nigdy nie miał styczności, a na pewno zapamięta swój pierwszy raz.

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj