Cosmoweekend

Idealne miejsce na romantyczny weekend we dwoje

Zrelaksujcie się

28listopada2016
Idealne miejsce na romantyczny weekend we dwoje

Zlokalizowany w pobliżu stolicy Dolnego Śląska kompleks Zamek Topacz, rozciągający się na terenie 50 ha, to wyjątkowa perła architektoniczna i prawdziwa, zielona oaza spokoju. Sercem całego kompleksu jest Zamek, którego historia sięga początków XIV wieku. Kunszt i precyzja z jakim odnowiona została budowla, a także duch nowoczesności, który został w nią tchnięty, to nie jedyne powody, dla których warto odwiedzić to miejsce.

 

Położony 20 minut od centrum Wrocławia, nad rzeką Ślęzą, resort hotelowy Zamek Topacz działa od 2011 roku. Obiekt zlokalizowany jest na okazałym terenie 50 ha. Do tej pory przyjmował gości w 4 odrestaurowanych budynkach, których nazwy pochodzą od ich historycznego przeznaczenia: budynek Rządcówki, Spichlerz, budynek Oficyny i Domek Ogrodnika. W marcu 2016 roku dołączył do nich najważniejszy budynek, od którego nazwę zaczerpnął cały resort – Zamek Topacz.

Reklama

 

 

Zamek to serce całego kompleksu hotelowego – ostatni i najważniejszy budynek zabytkowej układanki. Znajduje się w nim 9 nowoczesnych pokoi w standardzie 5-gwiazdkowym, wraz z butikowym SPA, a także sala konferencyjna z kominkiem i tarasem. Odrestaurowana została także przyzamkowa kaplica, w której odprawiane będą wyjątkowe ceremonie. Nie zabrakło też wykwintnej restauracji, serwującej polską kuchnię w zupełnie nowym wydaniu. Przynależy do niej przestronne patio, z widokiem na staw, plażę i rozległy park. Zamek odnowiony został z jak największym poszanowaniem tradycji. Utrzymany jest w nowoczesnym i bardzo luksusowym stylu.

 

Rozległy, 50 hektarowy teren otaczający Zamek to raj dla wielbicieli aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zamek Topacz to czterogwiazdkowy hotel, centrum konferencyjne, sala bankietowa na 250 osób, a także liczne przestrzenie do uprawiania sportów, takie jak ścieżki rowerowe i rolkowe, korty tenisowe, pole golfowe oraz staw i rzeka umożliwiająca spływy kajakowe. To także znane w całej Polsce Muzeum Motoryzacji – prezentujące ponad 100 pojazdów polskiej produkcji, a także największą w naszym kraju kolekcję samochodów Rolls Royce & Bentley. 

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj