COSMO TRAVEL

To najlepszy kierunek tegorocznych wakacji! Wyniki World Travel Awards

Jeżeli jeszcze nie macie zaplanowego urlopu, poważnie się zastanówcie, czy nie warto pojechać właśnie tam. Jest pięknie!

12czerwca2019
To najlepszy kierunek tegorocznych wakacji! Wyniki World Travel Awards fot. Getty Images

Wakacje 2019 roku najlepiej spędzić na Maderze! To wynik plebiscytu World Travel Awards.

Madera jest najlepszą wyspą na tegoroczny urlop. W zestawieniu pokonała takie wyspy jak Azory, Baleary, Wyspy Kanaryjskie, Kreta, Cypr, Guernsey, Wyspy Normandzie, Jersey, Wyspy Normandzie, Malta, Sardynia i Sycylia.

Madera ma być najbardziej kojącą wyspą na mapie Europy. Nie dość, że odpoczniemy, to jeszcze uzupełnimy poziom witaminy D. Jest położona 685 km od wybrzeży Afryki i około 970 kilometrów od Lizbony. Z niej mamy tylko 370 kilometrów od gran Canarii. Jest nazywana wyspą "wiecznej wiosny" ponieważ temperatura nie spada poniżej 15 stopni Celsjusza.

Reklama

fot. Getty Images

Idealny kierunek na urlop

Madera od początków 20. wieku była celem podróży turystycznych. Była m.in. uznanym zimowiskiem dla zamożnych Anglików. Po II wojnie światowej, wraz z rozwojem komunikacji lotniczej, liczba turystów szybko wzrosła, chociaż przybywają tu oni na krótsze okresy niż dawniej. Wypoczywało tu wiele słynnych osób m.in.: Sissi, J. Piłsudski, W. Churchill.

W Funchal, stolicy Madery, znajduje się jeden z najbardziej spektakularnych ogrodów botanicznych, gdzie można zobaczyć hortensje, strelicje, erytryny i tulipanowce. Na Maderze można kupić prawie trzydzieści odmian marakuji, gwieździste karambole, aromatyczne mango i czerymoję, która została okrzykniętą najlepszym owocem na świecie.

Madera jest połączeniem egzotyki i przewidywalnej europejskości. Nie brakuje tu gór, morza, wulkanicznych skał i pierwotnej "dżungli". 

fot. Getty Images

Reklama

Polecamy również

Skomentuj