COSMO BODY

Za co kochamy baletki na obcasie?

Za wygodę i elegancję w jednym!

Marysia Widawska

02marca2016
Za co kochamy baletki na obcasie? Za co kochamy baletki na obcasie?/ fot. screen z Youtube

Pamiętasz buty na malutkim kwadratowym obcasie, które widziałaś u babci w szafie? Albo na bardzo starych zdjęciach? Właśnie wróciły i już stały się prawdziwym hitem.

historia tych butów, zwanych baletkami na obcasie, sięga właśnie czasów naszych babć, bo 1957 roku. Klasycznym modelem tych butów są dwukolorowe (beżowe z czarnym noskiem) buty na 5 centymetrowym obcasie od Chanel. Zresztą, sama Coco Chanel uwielbiała nosić te buty, co na pewno miało wpływ na ich popularność (i ma, zresztą do dzisiaj).

Nie odkryjemy Ameryki mówiąc, że moda wraca, ale warto zwrócić uwagę jak wiele różnych trendów pojawiło się teraz, w jednym czasie. Choćby, szalenie modne w latach 90 jeansy z wysokim stanem i te buty, będące hitem czterdzieści lat wcześniej :).

 

Zobacz także: 10 ciuchów, które możesz podkraść swojemu facetowi

Reklama

 

Klasyczne baletki Chanel w tym sezonie stały się inspiracją dla wszystkich projektantów, a zarówno blogerki jak i jak "zwykłe dziewczyny" na całym świecie, pokochały je za elegancję i wygodę. W tych butach możesz spokojnie wybrać się na ważne spotkanie, ale nie musisz martwić się obolałymi stopami jak w przypadku szpilek. Czy to nie cudowne połączenie? My jesteśmy fankami :).

 

Zobacz także: Co sprawia, że wyglądasz staromodnie?

 

 

 

 

 

 

źródło: youtube.com

Reklama

Zobacz galerię - 9 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj