COSMO BODY

Przeczytaj, zanim zrobisz tatuaż!

Tatuaże stały się bardzo modne i już od dawna nikogo nie szokują. W dodatku wiele gwiazd (jak np. Angelina Jolie) wygląda w nich naprawdę super. Żeby była jasność: mam na myśli prawdziwe tatuaże, dlatego:

14kwietnia2014
Przeczytaj, zanim zrobisz tatuaż! Rada od gości z Kac Vegas: zawsze rób to na trzeźwo!

1. Dobrze się zastanów 

To, że twoja przyjaciółka właśnie się tatuuje nie znaczy, że ty też musisz. Fakt, że właśnie przechodziłaś obok salonu tatuażu, w którym pracuje megaseksowny facet, też nie jest wystarczającym powodem żeby się tatuować. Decyzja o wzorku na ciele musi być przemyślana i zaplanowana, a nie wynikiem impulsu.

2. Sprawdź adres

Najfajniej byłoby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: zrobić tatuaż i kupić te piękne buty, które widziałaś po drodze. Ale na tatuażu nie warto oszczędzać. Nie chodzi nawet o to, że wyjątkowo tanim salonie mogą spaprać sprawę. Chodzi o twoje zdrowie (a nawet życie!). Ponieważ igła ma kontakt z krwią, istnieje zagrożenie wirusami zakażenia wątroby typu A, B, C. Dlatego najlepiej dobrze wybierz salon i...

3. Zaszczep się!

Reklama

Przeciwko wirusom zakażenia wątroby.

4. Wybierz wzór

Pamiętasz buty z długimi czubami? Były supermodne, ale dziś za żadne skarby być ich nie włożyła, prawda? Tak samo jest z tatuażami. Dlatego wybierając wzór, zdecyduj się na taki, który za kilka lat nie stanie się obciachem.

5. Zapomnij o miłości

Nigdy, przenigdy nie tatuuj sobie imienia faceta! Chyba, że chcesz w razie rozstania, zamazywać napis, jak Doda po rozstaniu z Majdanem...

6. Dobre miejsce

Tatuaże na brzuchu, piersiach i innych miejscach, które zmieniają się wraz z tyciem lub chudnięciem to słaby pomysł. Twój rysunek będzie zmieniał rozmiar razem z ciałem, rozciągnie się i z ozdoby zamieni się w koszmar.

7. Pora roku

Nie rób tatuażu latem. Opalanie i pływanie, chociaż przyjemne, utrudniają gojenie.

8. I jeszcze raz... dobrze się zastanów,

bo usuwanie jest kosztowne, bolesne i nie gwarantuje efektów.

 

fot. "Kac Vegas w Bangkoku" Warner Bros. Entertrainment

Reklama

Polecamy również

Skomentuj