COSMO BODY

Outdoor w dobrym stylu, czyli w co się zaopatrzyć na jesienny trening?

Sprawdźmy, w czym ćwiczyć, aby sobie nie zaszkodzić!

06listopada2018
Outdoor w dobrym stylu, czyli w co się zaopatrzyć na jesienny trening?

Wiele kobiet to właśnie jesienią stawia pierwsze kroki w walce o lepszą figurę, a tym samym – samopoczucie. Dzieje się tak głównie z powodu temperatury, bowiem na zewnątrz nie jest ani za zimno, ani za ciepło. Zwolenniczki treningów outdoorowych mogą się zatem delektować świeżym powietrzem, a przy okazji tracić zbędne kilogramy. Problematyczną kwestią jest jedynie ubiór.

Po pierwsze: Wygodne i stabilne buty!

Reklama

W tej kwestii nie ma kompromisów – buty do biegania muszą być stabilne i komfortowe. Wyborowi odpowiedniej pary sprzyja obecna sytuacja na rynku, bowiem najwięksi producenci obuwia sportowego na świecie proponują coraz to nowsze rozwiązania, które gwarantują bezpieczeństwo i wygodę podczas użytkowania. Znakomitą propozycją są bez wątpienia sneakersy adidas flux damskie - proste i designerskie obuwie cechujące się niesamowitą lekkością. Lekkość to nie jedyna zaleta tego modelu, bowiem adidas flux damskie są wzbogacone o specjalną technologię amortyzacyjną SoftCell oraz system Torsion, który pomaga w odpowiednim dopasowaniu buta do podłoża. Modne, stabilne i wygodne – czego chcieć więcej?

Po drugie: Odzież termiczna!

Kolejna bardzo ważna zasada, której powinna przestrzegać każda z nas. Bieganie jesienią to kwestia, która budzi wiele wątpliwości, ponieważ pierwsze 5 minut nie jest równie kolejnym 20 minutom pod kątem ciepła. Wszystko to ze względu na fakt, że podczas dłuższego wysiłku temperatura ciała zaczyna wzrastać, więc jeśli będziesz za ciepło ubrana, możesz się niestety przegrzać. W tym przypadku warto sięgnąć po odzież termiczną, która zapewni skuteczną izolację, a jednocześnie wentylację. Odzież termiczna niemal natychmiastowo transportuje wilgoć na zewnątrz, zapewniając tym samym komfort w takcie całego wysiłku.

Po trzecie: Pamiętaj o akcesoriach!

Uszy, dłonie, szyja, stopy! Nie zawsze pamiętamy o tych czterech strefach, które również są narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, co później wiąże się z wieloma dolegliwościami. Podczas jesiennych treningów warto postawić na akcesoria wykonane z delikatnego i oddychającego materiału - takie jak opaska na uszy, specjalny komin (tzw. buff) oraz skarpetki wzbogacone o technologię zatrzymującą ciepło. Z takim orężem, jesienią będziesz mogła przenosić góry!

Zgodnie ze starym przysłowiem – w zdrowym ciele, zdrowy duch! Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka, dlatego warto podejmować kolejne wyzwania. Jesień to znakomity moment, by zacząć. W końcu forma na wakacje nie zrobi się sama!

Reklama

Polecamy również

Skomentuj