COSMO BODY

Kurtki puchowe - chroń się przed zimnem i dobrze wyglądaj!

Kurtka zimowa jest ważnym elementem kobiecej garderoby. Ma nie tylko chronić przed zimnem, choć niewątpliwie to jej najważniejsze zadanie, ale także dobrze się prezentować. Oba te warunki są w stanie spełnić kurtki puchowe damskie. Naturalne wypełnienie świetnie izoluje, a jednocześnie nie zajmuje dużej objętości. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią kurtkę puchową.

06lutego2019
Kurtki puchowe - chroń się przed zimnem i dobrze wyglądaj!

Dla kogo kurtki puchowe damskie?

Kurtka puchowa może być ważnym elementem zimowego stroju sportowego lub kurtką noszoną na co dzień. Sprawdzi się zarówno do jazdy na nartach, wędrówek po górach lub uprawiania innych sportów zimowych, jak i podczas mroźnej zimy w mieście. Idealną kurtkę zimową pośród kurtek puchowych damskich znajdzie dla siebie każda z pań.

Reklama

Wybór kurtki puchowej - o czym warto pamiętać?

Przed rozpoczęciem poszukiwań kurtki puchowej damskiej należy ustalić, w jakich warunkach będzie ona używana, czy najbardziej zależy nam na jej zdolności do zatrzymywania ciepła, czy może wyglądzie. Do tego powinny być dostosowane parametry kurtki. Dlatego bardzo ważne jest zapoznanie się ze wszelkimi oznaczeniami i informacjami, które znajdziemy na metce kurtki. Wskazują one na jakość i właściwości termiczne kurtki. Kolejną ważną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać przed zakupem kurtki puchowej, szczególnie jeśli kurtkę chcemy kupić przez internet, jest dokonanie pomiarów ciała. Pomogą one ustalić, który rozmiar będzie odpowiedni, zwłaszcza w przypadku, gdy nie mamy możliwości przymierzenia kurtki.

Właściwości kurtek puchowych damskich

Najlepszą, bo najcieplejszą kurtką puchową, będzie kurtka wypełniona naturalnym puchem. Najczęściej używane, ze względu na swoje właściwości izolacyjne, są puch kaczy i gęsi. Aby był bardziej wytrzymały i odporny na działanie wilgoci, jest poddawany impregnacji. Sprężystość puchu określa się w jednostce cuin, która wskazuje objętość, jaką zajmuje jedna uncja puchu po rozprężeniu. Im większa jej wartość, tym lepsza jest izolacyjność kurtki. O bardzo dobrych właściwościach termicznych kurtki puchowej świadczy puch o wartości co najmniej 500. Kolejnym wskaźnikiem jest stosunek ilości puchu do pierza, wyrażany w stosunku procentowym obu tych składników. Jako pierwsza podawana jest zawartość puchu i to oczywiście on decyduje o zdolności kurtki do izolacji. Na najcieplejszych kurtkach puchowych można znaleźć informację o stosunku pierza wynoszącym 90/10. Takie wypełnienie sprawia, że kurtka jest lekka. Od kurtek puchowych wymaga się też wiatroszczelności i oddychalności. Dodatkowo dodaje się do nich materiały syntetyczne, które zapewniają odporność na wilgoć. Kolejną zaletą użytkowania tego typu kurtek puchowych, ze względu na ich zdolność do kompresji, jest możliwość złożenia i umieszczenia w plecaku w taki sposób, aby nie zajmowały wiele miejsca. Wypełnienia syntetyczne nie mają tak dobrych właściwości termicznych i sprawiają, że kurtka jest cięższa od tej z naturalnym wypełnieniem.

Kurtki puchowe damskie odpowiednie dla każdej kobiety!

Wybierając kurtkę puchową, panie kierują się właściwościami termicznymi, ale także jej wyglądem. Na szczęście, nawet jeśli chodzi o te ostatnie kryteria, jest w czym wybierać. Kurtki puchowe są dostępne w rozmaitych fasonach i kolorach (typowo sportowe i bardziej eleganckie, pikowane lub nie, matowe lub z połyskiem, w żywym lub stonowanym odcieniu). Możliwe są też różne długości, np. sięgający przed kolano płaszcz puchowy, a także posiadanie przez kurtkę dodatkowych kieszeni, w tym kieszeni wewnętrznych. Dodatkową ochronę przed zimnem i wiatrem zapewnia opcja odpinanego, regulowanego kaptura z lub bez odpinanego obszycia ze sztucznego futra czy wysoki kołnierz.

Reklama

Polecamy również

Skomentuj