COSMO BODY

Tych 5 produktów powinnaś jeść, kiedy jesteś zestresowana

W sytuacjach stresowych dobrze jest zastosować naturalne sposoby rozładowujące napięcie.

Katarzyna Lemanowicz

19lutego2019
Tych 5 produktów powinnaś jeść, kiedy jesteś zestresowana fot. istock.com

Kiedy czujesz się zdenerwowana nadchodzącym ważnym wydarzeniem, egzaminem czy spotkaniem, dość często sięgasz po produkty spożywcze, których głównym zadaniem jest to, żebyś szybko poczuła się lepiej.

Zazwyczaj są to dość ciężkie, tłuste i słodkie potrawy, które przynoszą ulgę tylko na chwilę i tak naprawdę robią niewiele, żeby zmniejszyć stres. Niezdrowe jedzenie jest bardzo wygodne i łatwo dostępne, dlatego jest często pierwszą rzeczą po którą sięgasz w sytuacjach stresowych.

Reklama

Dla własnego dobra powinnaś przemyśleć i wybrać takie przekąski, które faktycznie mogą stłumić stres, a dodatkowo dostarczą składników odżywczych, witamin i minerałów. Zamiast sięgać po te, które zawierają mnóstwo cukru, są wysoko przetworzone i tylko na chwilę poprawiają humor, sięgnij po produkty, które faktycznie zmniejszają lęk, zwiększają dopaminę i realnie poprawiają humor.

Wybraliśmy dla ciebie 5 zdrowych produktów, które powinnaś jeść w sytuacjach stresowych: 

INDYK

Tryptofan, który jest składnikiem mięsa z indyka, to niezbędny aminokwas, który reguluje nastrój. Jesteś zestresowana, czeka cię ciężkie spotkanie w pracy, zjedz sałatkę z indykiem z dodatkiem szparagów i kaszy jaglanej.

JAGODY

Chcesz radzić sobie ze stresem – zadbaj o swój układ odpornościowy. Najprostszym sposobem jest spożywanie produktów o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy. To one zapobiegają uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki, usuwają toksyny z organizmu, działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Szczególnie teraz, kiedy sezon na jagody jest w pełni jedz je same, czy w postaci koktajlu z dodatkiem kefiru i banana. MNIAM!
Reklama

Polecamy również

Skomentuj