COSMO BODY

Domowy detoks skóry twarzy – jak go zrobić?

Detoks to jedno z najmodniejszych haseł zarówno jeśli chodzi o dietę, jak i pielęgnację skóry. Nic dziwnego – zanieczyszczenia, które znajdują się nie tylko w powietrzu, ale nawet w jedzeniu, nie pozostają bez wpływu na nasz organizm. Jak zrobić domowy detoks dla cery?

Lena Sikor

27grudnia2018
Domowy detoks skóry twarzy – jak go zrobić?

Oczyszczanie od środka

Jeszcze przed przystąpieniem do detoksu skóry zadbaj o swój organizm. Istnieje wiele metod pozbycia się toksyn z ciała, a najpopularniejsze z nich to głodówka czy diety sokowe. Zanim jednak podejmiesz decyzję, jaka metoda będzie dla ciebie idealna, upewnij się, że twój stan zdrowia jest dobry i skonsultuj to ze specjalistą.

 

Twoje codzienne nawyki żywieniowe (bez względu na to, czy zdecydujesz się na typowy detoks, czy nie) mają wpływ na wygląd twojej skóry. Zadbaj więc o siebie kompleksowo i pamiętaj m.in. o odpowiednim nawodnieniu organizmu oraz dobrze zbilansowanej diecie czy ruchu.

 

Domowy masaż twarzy

Nie wystarczy jedynie używanie odpowiednich kosmetyków, kiedy chcesz oczyścić skórę z toksyn.

 

Aby dopełnić swój rytuał pielęgnacyjny, postaw na masaż, który zrobisz sama w domu. Istnieje wiele technik, jednak jest kilka prostych rzeczy, jakie możesz wykorzystać każdego dnia w wolnej chwili.

 

Zacznij od szyi, kładąc dłonie na obojczykach: lewą na prawym i odwrotnie. Jednocześnie skieruj swoją głowę w bok i do góry, wyciągając ją jak najwyżej.

 

Pamiętaj też o linii żuchwy, robiąc bardzo proste ćwiczenie. Polega ono na lekkim szczypaniu skóry w tej okolicy, kończąc aż przy płatkach uszu. Następnie możesz przejść do policzków.

 

Oprzyj twarz na dłoniach, ale tak, aby wewnętrzna część dłoni znajdowała się przy kościach policzkowych. Wykonuj ruch dociskający miejsce przy miejscu. Nie naciągaj jednak skóry niepotrzebnie.

 

Reklama

Zrób na koniec delikatny masaż czoła, używając swoich palców, wszystkich za wyjątkiem kciuka. Uciskaj delikatnie, by potem móc wykonywać bardziej posuwiste ruchy. To ćwiczenie pomaga w rozluźnieniu mięśni twarzy.

 

Jeśli chodzi o okolicę oczu, tutaj potrzebne są okrężne ruchy od wewnętrznej strony na górze, a od zewnątrz przy dolnej powiece. Rób to bardzo ostrożnie i delikatnie, zawsze z użyciem olejku lub bogatego kremu.

 

Podobnych ćwiczeń możemy znaleźć mnóstwo zarówno w sieci, jak i w książkach czy na kursach. Warto poświęcić chociaż kilka minut każdego dnia podczas pielęgnacji, aby rozluźnić mięśnie twarzy i pomóc skórze w detoksie.

 

 

 

Oczyszczenie i dobry peeling twarzy

Detoks skóry rozpocznij od dogłębnego oczyszczenia twarzy. Niezbędny będzie demakijaż, np. za pomocą olejku, a następnie produktu na bazie wody. Są również osoby, które stosują wyłącznie szare mydło, ale nie poleca się tego sposobu m.in. do cery suchej czy skłonnej do zaczerwienień.

 

Następnie przejdź do usunięcia martwego naskórka za pomocą peelingu. Jeśli masz cerę wrażliwą czy suchą, użyj enzymatycznego. W przypadku typu mieszanego lub tłustego możesz sięgnąć po peeling drobnoziarnisty. Po całym rytuale użyj toniku lub wody różanej, aby wyrównać pH.

 

Detoks skóry twarzy a krem

Warto raz na jakiś czas zrobić cerze detoks i pozwolić jej odpocząć od kosmetyków. Wiele osób nie może sobie jednak pozwolić na dzień bez kremu nawilżającego, zwłaszcza zimą. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, postaw na produkty wzbogacone o składniki pomagające w pozbyciu się toksyn ze skóry.

 

Mogą to być kosmetyki z zieloną herbatą, która cudownie działa nie tylko na cerę, ale m.in.:

 

  • pomaga podczas odchudzania,

  • działa relaksująco, redukuje stres,

  • zawiera przeciwutleniacze,

  • wspiera układ krążenia,

  • poprawia pracę jelit.

 

Ułatwisz więc swojej skórze zadanie, kiedy będziesz również pić dużo wody, zieloną herbatę i połączysz to z odpowiednią dietą. Skóra jest naszym największym organem, dlatego wprowadzenie do swojego stylu życia zmian będzie miało wpływ również na jej wygląd.

 

Kosmetyki z matchą mogą być jednym z wielu kroków do pozbycia się toksyn z cery. Warto również używać ich w swojej pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

 

Obecnie tego typu produkty można łatwo znaleźć w drogeriach czy perfumeriach, a przykładem są choćby kosmetyki z matchą Yoskine. W serii znajdziemy m.in. krem na dzień z filtrem, krem pod oczy czy olejek z witaminą C.

 

 

Zrezygnuj z makijażu

Podczas detoksu pozwól skórze odpocząć od nadmiaru kosmetyków i daj jej czas na naturalną regenerację. Im mniej produktów nałożysz w tym czasie, tym lepiej. Jeżeli nie jesteś przyzwyczajona do braku makijażu, najlepiej wybierz do tego dni wolne od pracy, kiedy nie będziesz czuć się skrępowana.

 

Cera podziękuje ci za ten krok, a ty być może po jakimś czasie zobaczysz, że tak naprawdę twoja twarz potrzebuje niewielu produktów, by czuła się i wyglądała dobrze.
Reklama

Zobacz galerię - 9 zdjęć

Polecamy również

Skomentuj