COSMO BODY

Czy wiesz, że picie kawy sprzyja dobrym relacjom w związku?

Najnowsze doniesienia naukowców zmieniają dotychczasowe spojrzenie na regularne picie kawy. Według nich ten popularny napój przynosi zdecydowanie więcej korzyści niż szkód, jak dotychczas sądzono. Okazuje się, że picie kawy sprzyja także dobrym relacjom w związku.

15marca2018
Czy wiesz, że picie kawy sprzyja dobrym relacjom w związku?

Według statystyk kawa jest najpopularniejszym napojem na świecie. Sięgamy po nią, by dodać sobie energii, poprawić samopoczucie i wyostrzyć zmysły. Kawa towarzyszy także wielu ważnym chwilom w naszym życiu. Krótko mówiąc, napój przyrządzony z aromatycznych ziaren kawowca odgrywa ważną rolę w codzienności. Badania dowodzą, że kawa ma również wpływ na nasze z relacje z partnerem. Jak to możliwe? Przekonaj się sama!

Picie kawy a dobry nastrój

Według badaczy zajmujących się wpływem kawy na organizm ludzki spożywanie 87mg kofeiny (równoważność jednej filiżanki kawy) co cztery godziny przyczynia się do utrzymania dobrego nastroju przez cały dzień. Specjaliści przestrzegają jednak przed nadmiernym piciem tego napoju. Kawa pita w dużych ilościach może być bowiem powodem stanów lękowych, zbytniego pobudzenia, nerwowości i uczucia niepokoju. Niemniej jednak spożywanie kofeiny w odpowiednich dawkach prowadzi do poprawy subiektywnego uczucia spokoju i zainteresowania w myśl zależności porcja-odpowiedź, co wskazuje na zależność pomiędzy pobudzeniem a dobrym samopoczuciem. Specjaliści podejrzewają, że osoby bardzo zmęczone mogą odczuwać większe zmiany nastroju po wypiciu filiżanki kawy. Badania dowodzą zatem, że regularne picie aromatycznego napoju może zniwelować kiepskie samopoczucie, co z pewnością pomoże relacjom w związku.

Czułe rozmowy przy filiżance aromatycznego napoju

Reklama

Wizyta w kawiarni to jeden z najbardziej popularnych sposobów na randkę. Dla wielu z nas wspólne rozmowy przy filiżance aromatycznego napoju to jedne z najcieplejszych wspomnień początku związku. Według specjalistów kawa zajmuje bowiem szczególne miejsce w naszej kulturze i sprzyja nie tylko porannemu pobudzeniu, ale także budowaniu długotrwałych relacji. Chwile z filiżanką ulubionego napoju kojarzą nam się z odpoczynkiem i mile spędzonym czasie. Właśnie dlatego wizyty w przytulnych kawiarniach są polecane nawet tym parom, które pierwszą randkę mają już dawno za sobą. 

 

 

Ekspres do kawy – klucz do szczęścia w związku

Dobrym pomysłem dla osób, które od dawna nie randkują, a restauracje i kawiarnie zamieniły na domowe pielesze, jest zakup ekspresu do kawy. Dzięki temu prostemu urządzeniu przybędzie okazji do wspólnego spędzania czasu w miłej atmosferze. Zaletą współczesnych kawomatów jest banalnie prosta obsługa i dostępność ulubionych napojów na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo każde ma szansę na wybór swojej ulubionej kawy do ekspresu ciśnieniowego, która zastąpi niejeden kawiarniany napar. Szukaj domowego ekspresu do kawy na stronie https://www.dolce-gusto.pl/machines.

Picie kawy i dobry seks

Profesor David Lopez z University of Texas udowodnił, że picie dwóch filiżanek kawy dziennie może wpłynąć na poprawę życia seksualnego. Specjalista przeprowadził testy na grupie prawie czterech tysiącach mężczyzn powyżej dwudziestego roku życia, udowadniając, że różne dawki kofeiny mają wpływ na ich potencję. Badania wykazały, że najlepsza porcja tej substancji to równowartość dwóch filiżanek kawy dziennie. W przypadku mężczyzn pijących taką ilość napoju dziennie ryzyko zaburzeń erekcji zmniejszyło się aż o 40%. Równie dobrze wypadli panowie, którzy sięgali po kawę trzy razy dziennie. Niestety u mężczyzn nadużywających tego aromatycznego napoju profesor zaobserwował kłopoty w sypialni. Specjaliści z Teksasu wzięli pod lupę także libido kobiet. Zauważyli bowiem, że picie kawy stymuluje część mózgu odpowiedzialną za pobudzenie seksualne. Efekt można zaobserwować jednak tylko u tych pań, które regularnie sięgają po aromatyczny napój. Wygląda więc na to, że kawa może być gwarancją dobrego seksu zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Warto więc pić ulubiony napój razem, by potem cieszyć się wspólnie w sypialni.

Czas spędzony przy filiżance ulubionej kawy to doskonała okazja do ciepłych rozmów i chwil pozbawionych stresu oraz nieporozumień. Warto zadbać o to, by w codziennym zabieganiu nie brakowało wspólnego odpoczynku z ulubionym napojem w roli głównej. Warto jednak pamiętać, że kawa, choć robi wiele dla kondycji organizmu, nie zastąpi szczerych rozmów i wielu starań. Bez nich nawet najlepszy ekspres do kawy i dostępność ulubionych napojów na wyciągnięcie ręki nie przyniosą nic dobrego. Dbajcie więc o siebie nawzajem i kochajcie się, nie zapominając o filiżance aromatycznego płynu.

 

Reklama

Polecamy również

Skomentuj